• JA Firma SC-A

• Začíname v reálnom svete podnikania

Študenti z triedy III.A a III.D v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia začínajú rozvíjať svoje podnikateľské zručnosti. Dňa 24.10.2017 absolvovali školenie manažmentu, ktoré je realizované praktickou a kreatívnou formou.

Zamestnanci spoločnosti AT&T odovzdali študentom na školení svoje skúsenosti a rady z oblasti projektového a krízového riadenia, marketingu a financií. Nechýbali ani rady ako zvládať problémy v tíme. Príprava na reálne problémy v podnikateľskom prostredí prebehla metódou learning by doing, kde študenti riešili v tímoch problémy z rôznych oblastí, ktoré počas podnikania môžu nastať. JA Firma SC-AD je pripravená, a tak môže naplno rozbehnúť svoje podnikateľské aktivity.

Do galérie JA Firma SC-A boli pridané fotografie.

• Šťastie po záruke

• V mesiaci október sa každý rok už tradične koná preventívna akcia Šťastie po záruke. Tento rok sa jej naši druháci zúčastnili 24.10. a v rámci nej absolvovali zaujímavé prednášky s odborníkmi na tému drogovej a kriminálnej prevencie.

Do galérie Šťastie po záruke boli pridané fotografie.

• SPRÁVNE SI TIPNI A VYHRAJ

• Štvrtáci, v čase od 6.10. do 3.11. 2017 sa môžete zapojiť do celoslovenskej súťaže "UHÁDNI ŽUPANOV". Podmienkou je individuálne vyplnenie on - line formulára dostupného na http://www.fsvucm.sk/140_796/uhadni-zupana

Vašou úlohou je správne si tipnúť mená všetkých 8 predsedov jednotlivých VÚC, ktorí budú zvolení v regionálnych voľbách 4.11.2017. Do finále súťaže budú pozvaní len tí študenti, ktorí uhádli mená všetkých 8 zvolených županov. Hrá sa o zaujímavé ceny, hlavnou výhrou je exkurzia do Bruselu. Viac informácií o súťaži sa dozviete u pani učiteľky Gondovej :-)

• Smelo na cesty

• V školiacom stredisku KIA Žilina, Dopravná akadémia v Žiline uskutočnila súťaž Smelo na cesty, ktorej sa pod vedením Mgr. Kalánku zúčastnilo naše trojčlenné družstvo. Z triedy IV.Db Tomáš Greguš, z triedy III.BTb Róbert Glézl a z triedy II.C Andrej Szabó. Zo zúčastnených škôl organizátori vytvorili zmiešané družstvá, ktoré potom pracovali na zadanej úlohe a vytvárali svoju prezentáciu. Žiakom našej školy sa aj v tomto školskom roku podarilo na tejto súťaži uspieť. Róbert Glézl sa omiestnil na druhom mieste a Tomáš Greguš na treťom mieste. Gratulujeme.

Do galérie Smelo na cesty boli pridané fotografie.

• Zábavná autoškola

• Dňa 2.10.2017 a 9.10. 2017 sa v priestoroch Autoškoly Gonda vo Zvolene konala úspešná akcia poriadaná pre žiakov deviateho ročníka základných škôl - Zábavná autoškola. V priestoroch Autoškoly v Detve sa 4.10.2017 tejto akcie zúčastnili žiaci 9.ročníkov ZŠ v Detve a 11.10.2017 žiaci ZŠ z Hriňovej.

Do galérie Zábavná autoškola boli pridané fotografie.

•  Hodina OBN s mestským policajtom
          • Hodina OBN s mestským policajtom

• 9.10. 2017 žiaci 1.BT v rámci hodiny OBN besedovali s pánom inšpektorom Jozefom Michalíkom, koordinátorom prevencie kriminality Mestskej polície Zvolen, na tému požívania alkoholu mladistvými. Pán inšpektor svoje pútavé rozprávanie obohatil aj o skúsenosti s mladistvými z vlastnej bohatej praxe.

Do galérie Prednáška s policajtom p. Michalíkom boli pridané fotografie.

• Dobrovoľníctvo

• "Vystúp zo svojej komfortnej zóny a urob niečo nezištne pre iných!"  V tomto duchu sa niesla v piatok 6.10. prednáška o dobrovoľníctve, ktorá sa zrealizovala vďaka študentke architektúry a niekoľkoročnej dobrovoľníčke Maťke Piatrikovej. Našim žiakom predstavila základné princípy a formy dobrovoľníctva a podelila sa s nimi aj o svoje bohaté skúsenosti z tejto oblasti.

Do galérie Dobrovoľníctvo boli pridané fotografie.

• Noc výskumníkov

• 11. ročník prestížneho festivalu vedy na Slovensku  – Európska Noc výskumníkov 2017  sa uskutočnila 29.9.2017 vo viacerých mestáchV priestoroch obchodného centra Europa Shopping Centra BB sa tento rok po prvý krát predstavila aj naša škola v dvoch vedeckých stánkoch. Simulátor prevrátenia vozidla a Obnoviteľné zdroje v doprave. O tom, že bol o ne veľký záujem, svedčia aj fotografie y tejto vydarenej akcie. Na simulátore prevrátenia vozidla si záujemcovia mohli fyzicky vyskúšať prevrátenie o 360° a funkciu bezpečnostných pásov. V stánku o obnoviteĺných zdrojoch energie naši žiaci predviedli autíčko na vodíkový pohon, model autíčka na hybridný pohon s diaľkovým ovládaním, princíp fungovania mini solárneho panelu, či mini veternej turbíny. Aj na budúci rok radi dokážeme, že aj v oblasti dopravy možeme prezentovať technológie a inovácie zábavnou populárno-vedeckou formou.

Do galérie Noc výskumníkov boli pridané fotografie.

• EXTERNÉ ŠTÚDIUM

• Vyučovacie hodiny:

Vyučovanie pre žiakov externého štúdia v učebni č. 107. API v učebni 403.