• Turnaj-Dáma

• V piatok 23.3.2018 sa uskutočnil turnaj v Dáme. Víťazkou sa stala Miška Poliaková III.DDo galérie Turnaj-Dáma boli pridané fotografie.

• Bezpečne na cestách

• Študenti našej školy v rámci dobrovoľníctva pripravili a zrealizovali kvíz spojený s prednáškou pre seniorov zo Zvolena. Téma, s ktorou sa popasovali nielen naši študenti, ale najmä dôchodcovia bola „Bezpečne na cestách“. Dvojčlenné družstvá z jednotlivých klubov dôchodcov odpovedali na 10 otázok. Po vyriešení testu dostali všetci zúčastnení vysvetlenie správnych odpovedí prostredníctvom zaujímavých filmových ukážok. Týmito videami poukázali na najčastejšie problémové situácie v doprave a zároveň názorne upozornili ako sa im vyvarovať.  Najlepšie družstvá boli ocenené ručne vyrábanými ekotaškami a ďalšími drobnosťami, ktoré sme získali od spolupracujúcich  firiem. Týmto sa chceme poďakovať aj za spoluprácu a podporu pri príprave tejto prednášky zástupcom mesta Zvolen. Umožnili nám zrealizovať túto prednášku v krásnych priestoroch Starej radnice. Osobitne ďakujeme Mestskej polícii, ktorú zastupoval pán inšpektor Michalíkpracovníkom sociálneho odboru mesta Zvolen, ktorých zastupovala pani Bc. Výbošťoková. Myslíme si, že táto aktivita sa seniorom páčila, pretože zástupcovia jedného z klubov prejavili záujem, aby sme prišli priamo do ich klubu zrealizovať túto aktivitu aj pre ostatných členov.  Do galérie Bezpečne na cestách boli pridané fotografie.

• Medzinárodná súťaž Stříbrný píst vo Vyškove

• Vďaka spolupráci s japonskou firmou SMC, sme mali možnosť zúčastniť sa medzinárodnej súťaže Stříbrný píst. Za našu školu súťažili študenti Marián Hríň a Matej Olšiak. Súťaž pozostávala zo 4 disciplín,ktoré sme absolvovali dvojkolovo a to: 1. Simulácia zapojenia elektropneumatickej schémy na základe slovnej úlohy. 2. Identifikácia a popísanie funkcii elektropneumatických komponentov. 3. Vedomostný test 60 otázok v českom a anglickom jazyku. 4. Zapájanie elektropneumatických komponentov do obvodu. Súťaže sa zúčastnilo 15 stredných škôl z Česka a Slovenska. Profesor Ing. Tibor Lešniak a študentka 1.ročníka Tamara Ľuptáková sa zúčastnili exkurzie vo výrobnej hale, kde videli výrobu viac ako 5000 elektropneumatických komponentov, ktoré sa vyvážajú do celého sveta.

• Súťaž MATEMATICKÝ KLOKAN

• sa uskutoční v pondelok 19.marca od 10:40 v učebni 303 pre prihlásených študentov.

• Workshop "Marketingová kampaň očami študentov"

• Dňa 12.03.2018 sa jej zúčastnili vybraní žiaci školy spolu s tromi pedagógmi, aby pripravili marketingovú kampaň školy. Od lektora Jaroslava Dodoka dostali množstvo cenných rád a skvelú inšpiráciu. Aktivita je zastrešená organizáciou EPIC Slovakia v rámci projektu mesta Zvolen "Záruky pre mladých ", ktorého súčasťou je aj SPŠ dopravná.

Do galérie Workshop " Marketingová kampaň očami študentov" boli pridané fotografie.

• Dejepisná súťaž

• 16. 3. 2018 sa žiaci 2. ročníka Ján Grenčík, Filip Struhár a Patrik Pántik zúčastnili na dejepisnej súťaži, kde sa umiestnili na 3. mieste. Gratulujeme! Do galérie Dejepisná súťaž boli pridané fotografie.

• Školské kolo SOČ

• Dnes 7.marca 2018  sa na našej škole uskutočnilo školské kolo 40.ročníka SOČ. Do súťaže sa zapojilo 33 študentov s 23 prácami. Súťažili v troch súťažných odboroch. A tu je výsledková listina. Výsledková listina SOČ Srdečne gratujujeme!

• Žiacka rada školy organizuje zbierku vrchnáčikov pre postihnutého Peťka

• Ahojte kamaráti! Volám sa Peťko, mám 4 roky a od narodenia som telesne postihnutý. Moje postihnutie si vyžaduje nákladnú liečbu a aby som mohol bezplatne absolvovať rehabilitáciu, potrebujem na ňu vyzbierať až 10 ton potravinových vrchnáčikov. Chcel by som Vás poprosiť o pomoc pri ich zbieraní. Vopred Vám ďakujem za každý vrchnáčik! Peťkovrchnáčiky a info je umiestnené vo vestibule školy (vedľa vrátnice)

• Benefičný koncert

• V stredu 7.3.2018 sa naši žiaci z II.A a II.BT zúčastnili v DK Podborová  Benefičného koncertu pre lepšie vzťahy pod názvom "OTVORENÉ DVERE PRE VŠETKÝCH". Koncert je určený základným a stredným školám, ale aj širokej verejnosti.

Do galérie Benefičný koncert boli pridané fotografie.

• Stretnutie s konzultantom

• Dňa 1.marca 2018 navštívil našu JA Firmu SC-AD opäť konzultant a súčasne člen dozornej rady p. Ing. Dušan Vajda. Počas dvoch hodín Aplikovanej ekonómie prebehla diskusia  o fungovaní našej JA Firmy. Prezident firmy bol  práceneschopný, ale viceprezidenti jednotlivých oddelení predložili stručné správy o svojej činnosti. Oddelenia personalistiky, výroby, marketingu a predaja a financií sa pochválili nielen svojimi silnými stránkami, v čom vynikajú, ale naopak, ukázali aj na nedostatky a svoje slabé stránky. Okrem podnikania sa v tomto školskom roku zapojili aj do dobrovoľníckej činnosti. Pán konzultant, okrem iného aj podnikateľ, si vypočul analýzu fungovania JA Firmy a ponúkol rôzne riešenia na  zlepšenie jej riadenia. Predstavil aj návrhy na spoluprácu jednotlivých oddelení.  Študentom odovzdal  svoje skúsenosti so začínajúcim podnikaním v oblasti apiterapie doplnené o videoukážky. Jeho rady a hlavne manažérske skúsenosti sme ocenili, pretože stále je čo zlepšovať. Ďakujeme!   Do galérie Stretnutie s konzultantom boli pridané fotografie.