• I.L v Knižnici Ľ.Štúra vo Zvolene

• Do galérie I.L v Knižnici Ľ.Štúra vo Zvolene boli pridané fotografie.

22.11.2018 navštívila trieda I.L Krajskú knižnicu Ľudovíta Štúra vo Zvolene.

Absolvovali informatickú hodinu o službách, ktoré poskytuje knižnica svojim užívateľom.

• Workshop Post Bellum

• Workshop a diskusia so študentmi na témy súvisiace s ľudskými právami, prevenciou xenofóbie a šírením dezinformácií. Takúto možnosť zážitkového učenia mali 28.11.2018 žiaci z II.BT triedy. Interaktívna forma umožňuje zapojenie sociálnej a emočnej inteligencie a prostredníctvom zážitku žiakov vedie k tolerancií a porozumeniu. Workshop zabezpečila skúsená lektorka z OZ Post Bellu. Do galérie Workshop Post Bellum boli pridané fotografie.

• Teplákový deň

• 29.11.2018 sa konal teplákový deň na našej škole...👖👖Toto sú žiaci, ktorí prišli v teplákoch a získali sladkú odmenu 😉😁

• Vedomostná súťaž EXPERT

• 29.11.2018 sa uskutočnila vedomostná súťaž EXPERT . Čiastočné výsledky budú zverejnené 21.decembra 2018 na webovej stránke www.sutazexpert.sk a kompletné výsledky najneskôr 15.januára 2018

• Boli sme vo finančnom parku FLiP vo Viedni

• Dňa 28.11.2018 sa žiaci Šucha Sebastian IV.D, Jaroslava Chromiaková  III.L a Natália Ondrisová III.L zúčastnili exkurzie do finančného parku Flip vo Viedni, ktorá bola odmenou za účasť na projekte finančnej gramotnosti. Erste Financial Life Park, alebo skrátene FLiP, ponúka 1 500 m2 interaktívnej výstavnej plochy, tematické stanovištia a priestory určené na semináre a workshopy. Toto inovatívne centrum finančného vzdelávania, ktoré sa nachádza v Erste Campus, sprostredkúva návštevníkom informácie o dôležitosti financií v osobnom živote a takisto o úlohe bánk v hospodárstve.

Žiaci sa vo FLiP-e počas dvojhodinovej prehliadky dozvedeli zaujímavé informácie zo sveta financií a naučili sa, ako rozumne hospodáriť s peniazmi. Celá prehliadka prebiehala hravou formou.

Päť stanovíšť vysvetlili žiakom financie interaktívnou formou:

• Konfigurátor – Plánovanie rozpočtu a vyhodnotenie,
            • Stretnutie s realitou – Finančné rozhodnutia a ich dôsledky,
            • Trezor – Kartová hra, ktorá nabáda k diskusii o cenách a hodnote,
            • Fórum názorov – Ekonomické témy a argumenty pre a proti,
            • Mysli globálne – Čo a ako spolu súvisí v globalizovanom svete,

Do galérie Boli sme vo finančnom parku FLiP vo Viedni boli pridané fotografie.

• Hodiny OBN s mestským policajtom

• V mesiaci november besedovali naši prváci na hodinách OBN s pánom inšpektorom Michalíkom, koordinátorom prevencie kriminality Mestskej polície Zvolen, na tému požívania alkoholu mladistvými. Pán inšpektor svoje pútavé rozprávanie obohatil aj o skúsenosti s mladistvými z vlastnej praxe. Do galérie Hodiny OBN s mestským policajtom boli pridané fotografie.

• FLORBAL - medziročníkový turnaj o pohár RŠ

• Do galérie FLORBAL - medziročníkový turnaj o pohár RŠ boli pridané fotografie.

V utorok 27.11.2018 sa v školskej telocvični uskutočnil medziročníkový turnaj o pohár RŠ vo florbale.

Poradie:

1. III.ročník    14:10   6 bodov

2. II. ročník    15:12   6 bodov

3. I. ročník     10:13   3 body

4. IV. ročník   10:14   3 body

Víťazné družstvo tvorili:

Jaďuď, Poliak - III.A, Kamenský III.BT, Harazín, Strelec a Tomaška III.L

• Burza SŠ v Leviciach

• Na Burze SŠ v Leviciach sme našli veľa priaznivcov našej školy a okrem iného aj model autíčka na vodíkový pohon z Tlmáč.Takto sa skamarátili. Do galérie Burza SŠ v Leviciach boli pridané fotografie.

• Zážitkové učenie v Atlantis Center v Leviciach

• V stredu 14.11.2018 sa žiaci tried I.AT a II.BT zúčastnili Zážitkového učenia z matematiky, fyziky a informatiky v zábavnom centre ATLANTIS Levice. Zážitky z objavovania, vzdelávanie interaktívnym spôsobom aj relax, pri ktorom lepšie môžeme porozumieť svetu, v ktorom žijeme. Žiaci zažili 9D simulátor, dozvedeli sa o Umelej inteligencii- vyskúšali si ako s ňou správne komunikovať- s dalmatínom Zoomer, robotom Ziggy, ale aj Macrobotom a zajazdili si na hoverboarde. Do galérie Zážitkové učenie v Atlantis Center v Leviciach boli pridané fotografie.

• DOD 2018

• Takto to vyzeralo na poslednom Dni otvorených dverí na Strednej priemyselnej škole dopravnej. Veľa zaujímavých otázok od budúcich študentov. Veríme, že sa vám u nás páčilo 😊. Do galérie DOD 2018 boli pridané fotografie.

• Týždeň vedy a techniky

• Program Týždňa vedy a techniky 2018 na SPŠ dopravnej vo Zvolene nájdete tu: program

• Šťastie po záruke

• V mesiaci október sa každý rok už tradične koná preventívna akcia Šťastie po záruke. Tento rok sa jej zúčastnili naši prváci 25.10. a v rámci nej absolvovali zaujímavé prednášky na tému protidrogovej a protikriminálnej prevencie. Do galérie Šťastie po záruke boli pridané fotografie.

• Oblastné kolo súťaže PIŠQWORKY

• Prvýkrát sme sa prihlásili do súťaže v hre piškvoriek, ktorá sa uskutočnila 5.11.2018 v Banskej Bystrici. Mali sme 2 družstvá a len o bod nám unikol postup do semifinále. Do galérie Oblastné kolo súťaže PIŠQWORKY boli pridané fotografie.