• Finančná gramotnosť

• Päť stretnutí na zdokonalenie svojej finančnej gramotnosti absolvovali žiaci IV.A triedy v rámci predmetu financie. Lekcie o hospodárení, bývaní, poistení, investovaní a dôchodkoch formou diskusie prednášali školitelia Nadácie Partners.Do galérie Finančná gramotnosť boli pridané fotografie.

• Dobrovoľníci

• Dobrovoľníci po roku opäť v klube dôchodcov. Pripravili výzdobu a pomohli pri príprave vianočného večierka. Okrem živého vianočného stromčeka priniesli so svojim programom aj vianočnú náladu. Ostáva len veriť, že sa páčil. Do galérie Dobrovoľníci boli pridané fotografie.

• Vedecká čajovňa

• 4.12.2018 sme prijali pozvanie na 1. ročník Vedeckej čajovne, ktorý sa uskutočnil v Aule Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. V rámci podujatia sme absolvovali prednášky zamerané na európsku demokratickú kultúru. Medzi prednášajúcimi boli aj známe osobnosti nášho verejného života - pani sociologička PhDr. Zuzana Kusá, CSc. zo Slovenskej akadémie vied a pán Ing. Ján Lunter - predseda BBSK. Po každej prednáške mali žiaci možnosť diskutovať na danú tému s prednášajúcimi. Do galérie Vedecká čajovňa boli pridané fotografie.

• FLORBAL - OKRESNÉ KOLO

• Do galérie FLORBAL - OKRESNÉ KOLO boli pridané fotografie.

5.12.2018 - Reprezentačné družstvo SPŠ dopravnej vyhralo Okresné kolo vo florbale a postúpilo do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční v Detve.

Víťazná zostava:

Vernársky, IV.A, Dianiška, IV.BT

Jaďuď, III.A, Strelec, Tomaška, III.L

Vozár, II.C, Bálik, Tóth, II.L

Gondoľ, I.AT, Lalík I.B

• Škola bez nenávisti

• V rámci stratégie prevencie a riešenia prejavov netolerancie a šikanovania sme na škole zriadili Schránku dôvery. Všetky žiacke podnety chceme veľmi citlivo riešiť v súlade s princípom "bez viny a hanby".

V prípade potreby pomoci žiaci môžu vyhľadať:

1. triedneho učiteľa,

2. výchovného poradcu,

3. zástupcov riaditeľa školy,

4. riaditeľa školy,

5. linku detskej istoty /24 hodín denne/ - č. tel.: 116 111,  potrebujem@pomoc.sk

• Kvíz v rámci projektu ,,Škola za demokraciu"

• 29.11.2018 sa žiaci II.L triedy zúčastnili kvízu v rámci projektu ,,Škola za demokraciu”. Kvíz sa konal v priestoroch Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov v Banskej Bystrici. Žiaci veľmi úspešne reagovali na témy: domáce a svetové dejiny, história, politika, ekonomika a geografia. Získali veľmi pekné 3. miesto, knižné odmeny, prehliadku fakulty a besedu s dekanom doc. PhDr. Baranislavom Kováčikom, PhD. MBA. Do galérie Kvíz v rámci projektu ,,Škola za demokraciu" boli pridané fotografie.

• Diskusia so študentmi- Holokaust

• 27.11.2018 sa náš Realizačný tím Škola bez nenávisti spolu s ďalšími spolužiakmi zúčastnil diskusie na tému ľudských práv na príklade židovskej menšiny počas holokaustu. Diskusiu viedla odborníčka a skúsená lektorka v témach holokaustu a historickými udalosťami druhej svetovej vojny - Michala Lônčíková z Dokumentačného strediska holokaustu. Do galérie Diskusia so študentmi- Holokaust boli pridané fotografie.

• Stretnutie s konzultantom JA Firmy EQUIPO

• Dňa 29.11.2018 sa študenti JA Firmy EQUIPO stretli so svojim konzultantom Ing. Dušanom Vajdom, ktorý je zároveň členom dozornej rady tejto akciovej spoločnosti. Kto je konzultant? Konzultant je dobrovoľník z praxe. Učiteľ JA Aplikovanej ekonómie a dobrovoľný konzultant z podnikateľskej praxe spoločne tvoria tím, ktorý študentov vedie teoretickou aj praktickou časťou vyučovania. Toto unikátne spojenie pomáha vytvoriť most  medzi školou - teóriou a realitou, praxou. Konzultant by sa mal snažiť tiež motivovať celý tím a snažiť sa, aby študenti dosahovali ich stanovené ciele v danom čase. Konzultant by nemal pôsobiť ako osoba, ktorá vydáva príkazy, organizuje a riadi činnosť JA Firmy. Mal by byť nápomocný učiteľovi a študentom pri hľadaní alternatívnych riešení. Mal by podporovať a inšpirovať študentov k úspechu. A o toto sa Ing.Vajda na stretnutí so študentmi snažil. V úvode im porozprával o svojom prvom pracovnom pohovore, svojej kariérnej ceste, pracovných úspechoch a koníčkoch. A potom prišli na rad študenti, ktorí sa na stretnutie riadne pripravili. Každý viceprezident porozprával o práci svojho oddelenia. Konzultant vnímavo počúval a svojimi radami sa snažil žiakov motivovať k ešte lepším výsledkom. Myslím, že žiakom stretnutie s konzultantom veľa dalo a v závere mu poďakovali potleskom.

Do galérie Stretnutie s konzultantom JA Firmy EQUIPO boli pridané fotografie.