• Diváci na súdnom pojednávaní

• 21. februára 2019 strávili žiaci 3.C dopoludnie na Okresnom súde vo Zvolene, kde sa presvedčili na vlastné oči, že neznalosť zákona neospravedlňuje. Vďaka pani predsedkyni súdu JUDr. Mariane Philadelphyovej získali nové poznatky z oblasti trestného práva a tiež im odpovedala na všetky zvedavé otázky. Do galérie Diváci na súdnom pojednávaní boli pridané fotografie.

• S CHLADNOU HLAVOU NA CESTY

• Tím študentov Level UP sa rozhodol zrealizovať súťaž pre žiakov ôsmeho a deviateho ročníka o bezpečnosti v doprave. Oslovili sponzorov, o priestory požiadali Krajskú knižnicu Ľudovíta Štúra vo Zvolene. Chlapci pripravili kvíz a prednášku o bezpečnosti v doprave. Porota bola zostavená so zástupcov Mestskej polície, Policajného zboru SR a mesta Zvolen. Dňa 20. februára 2019 nastal deň „D“. Privítali 11 trojčlenných tímov detí zo základných škôl zo Zvolena, Sliača a prišli aj žiaci z Hontianskych Nemiec. Ich úlohou bolo vyplniť test, po ktorom nasledoval rozbor otázok a správnych odpovedí. Ako názornú ukážku študenti využili videá rôznych crash testov, animácií ale aj reálnych nehôd. Konečné umiestnenie víťazných tímov bolo nasledovné: 1.miesto ZŠ Hrnčiarska 1, Zvolen; 2.miesto ZŠ Sliač; 3.miesto ZŠ Hontianske Nemce. Víťazné tímy si odniesli vďaka sponzorov zaujímavé ceny v podobe nových slúchadiel, počítačových myší a USB kľúčov. Ale aj tí čo nevyhrali, mali možnosť odniesť si ceruzky s logom našej školy a reflexný prvok v podobe štvorlístka. Veríme, že si predovšetkým všetci zúčastnení odniesli nové poznatky, vďaka ktorým sa budú na cestách správať zodpovednejšie. Ďakujeme všetkým, ktorí sa na tom podieľali a podporili nás. Tím Level Up,  SPŠ dopravná vo Zvolene. Do galérie S CHLADNOU HLAVOU NA CESTY boli pridané fotografie.

• nová FLEX zóna otvorená

• Vytvorili v škole chill out zónu a ukázali svoj talent. Dnes 21.2.2019 sme na škole slávnostne otvorili novú FLEX zónu, ktorú študenti z tímu Fantastique pripravovali uplynulé týždne. Poriadne sa pri tom namakli, zohnali si palety, vybrúsili ich, natreli farbou, podložili pneumatikami, vyrobili stôl, doniesli vežu... Zvládli to perfektne. Do galérie nová FLEX zóna otvorená boli pridané fotografie.

• Zavítali k nám hasiči :-)

• V pondelok 18.2.2019 k nám zavítali hasiči zo Zvolena, ktorí žiakom druhého ročníka porozprávali ako sa zachovať v krízových situáciách, ako nešťastiam spojeným s požiarom predchádzať. Odpovedali na zvedavé otázky, porozprávali o neobvyklých zásahoch a na dvore pri školských dielňach predviedli svoju najbežnejšiu techniku. Do galérie Zavítali k nám hasiči :-) boli pridané fotografie.

• Na Valentína 14.2.2019 bol na našej  škole Deň otvorených dverí. Veríme, že sme vás zaujali. Do galérie DOD 2019 boli pridané fotografie.

• Naši žiaci v OSN vo Viedni

• Projekt H2AC odprezentoval náš absolvent Frederik Ďurčo a Marián Hríň, študent tretieho ročníka. Prezentácia sa konala v sídle OSN so špecializáciou na jadrovú energiu vo Viedni, kde zaujala aj veľvyslanca OSN pre Slovenskú republiku p. Mišíka. Súčasťou programu bolo spoznanie infraštruktúry ,,mesta v meste."

• škola bez nenávisti

• Pilotný ročník programu Škola bez nenávisti pokračuje workshopmi pre rovesníkov na základných školách s témou "Predsudky, stereotypy..." aj 12.02.2019 na základnej škole Sliač.

• FUERZA

• Toto je náš prvý študentský tím FUERZA v rámci projektu Show your talent, ktorý úspešne zorganizoval svoj projekt Vieš, čo ješ? Tento tím sa rozhodol venovať zdravému životnému štýlu a strave. Okrem prednášky o stravovaní podľa ročných období, študenti spolu s lektorkou pripravili zdravú raňajkovú kašu. Účastníci workshopu si pochutnali na pohostení plnom energie. V závere absolvovali kvíz so sladkou odmenou. Z workshopu si odniesli okrem množstva rád a poznatkov aj darček - biotaniere a príbory s logom tímu. Členovia tímu: Patrik Ľapin, Klaudia Plachá, Martina Melicherčíková, Dominik Hromník, Ing.Renáta Trnovcová. Do galérie FUERZA boli pridané fotografie.

• RoboHranie 2019

• 29.1.2019 na TU Zvolen Katedre výrobnej a automatizačnej techniky sme sa zúčastnili súťaže ROBOHRANIE 2019Náš tím tvorili: Marek Mozola – III.C, Filip Ličko – III.C, Roman Píš – I.C – robot WALL-E a Matej Olšiak –III.C, Tamara Ľuptáková – II.C, Radoslav Franko – I.B – robot FOXIE. Súťaž pre stredoškolákov a vysokoškolákov, 13 tímov, bojové pole Sumo, družstvá boli rozdelené do  4 skupín, bojovalo sa systémom v skupinách, naše oba roboty postúpili zo skupiny, tu sme už vo vyraďovacích bojoch nevyhrali. Celkové piate miesto je úspech, žiaci roboty navrhli a skonštruovali, naprogramovali a bojovali. Prvé miesto sme získali v kategórii reklama. Naše video bolo výstižné, stručné, poukázalo hlavne na spoluprácu našej školy s TU Zvolen a samozrejme zachytávalo prácu žiakov od úvodných hodín prípravy, veľký prínos vidím v dobrej práci študentov v oblasti programovania, patrí im veľká vďaka a teším sa na ďalší ročník. Do galérie RoboHranie 2019 boli pridané fotografie.