• Naši žiaci na praxi v Ostrave cez ERASMUS+

• Cez ERASMUS+  naši žiaci majú v týchto dňoch možnosť vyskúšať  si prácu vo firmách v Českej republike. Jedna skupina žiakov z III.A a III.L  pracuje v Mercedese, Geis a Geis Parcel v Ostrave. Okrem pracovných skúseností spoznávajú aj samotné mesto Ostrava, jeho históriu i súčasnosť a nechýba množstvo zážitkov :-) Bolt Tower- prehliadka vysokej pece spolu s históriou Vítkovic a výroby surového železa a vyhliadkovou vežou, Vyhliadková veža novej radnice, ZOO, hrad a trochu zábavy na kolotočoch či koncerte. Onedlho pridáme ďalšie. Do galérie Naši žiaci na praxi v Ostrave cez ERASMUS+ boli pridané fotografie.

• Štvorylka 2019

• Do galérie Štvorylka 2019 boli pridané fotografie.

19.mája 2109 na poludnie sa už šiestykrát roztancovalo námestie vo Zvolene. Ani tohto roku tam nechýbali naši študenti, aby podporili toto medzinárodné podujatie.

• OZNAM- dotazník pre rodičov

• V spolupráci s odborom školstva a odborom rozvoja Mesta Zvolen pracovná skupina pre Koncepciu školstva v meste Zvolen, pripravila dotazník pre rodičov detí materských, základných a stredných škôl v meste. Jeho cieľom je získať informácie a názory rodičov o rôznych aspektoch školstva vo Zvolene podľa vlastných skúseností so školami a inštitúciami voľného času, ktoré navštevujú vaše deti. Dotazník môžu vyplniť aj rodičia, ktorí nebývajú vo Zvolene. Ide o všetky deti, ktoré navštevujú ktorékoľvek zvolenské školy. Prosíme rodičov o vyplnenie dotazníkov. Termín na ukončenie prieskumu je predĺžený do utorka 28.5. Adresa na vyplnenie dotazníka:  https://www.surveymonkey.com/r/SkolstvoZV  . Ďakujeme veľmi pekne za spoluprácu.

• Súťaž prvej pomoci SČK

• 7.mája 2019 sa žiaci našej školy prvýkrát zúčastnili Územného kola súťaže Družstiev prvej pomoci mládeže Slovenského Červeného kríža na Námestí SNP vo Zvolene. Z našej školy súťažili nádejní záchranári III.A- Radka Schmotzerová, Denisa Černáková, Ján Grenčík, III.BT-Andrej Izing, I.L- Katarína Škultíková, Nelly Pokošová pod vedením Ing. Jakubova. Na šiestich stanovištiach poskytovali prvú pomoc "zraneným osobám". Podľa vyjadrenia koordinátorky súťaže SČK sme zadané úlohy zvládli veľmi dobre. Našim záchranárom srdečne blahoželáme! Takto "zachránení" sa zúčastníme aj ďalších ročníkov. Do galérie Súťaž prvej pomoci SĆK boli pridané fotografie.

• III.A v nitrianskom divadle

• Do galérie III.A v nitrianskom divadle boli pridané fotografie.

Byť najlepším sa oplatí !

Presvedčili sa o tom žiaci III.A triedy, ktorí sa v uplynulom školskom roku umiestnili  v prospechu aj v dochádzke na peknom 1. mieste ... za čo im Nadácia Dopravák venovala finančný dar v hodnote 300 €.

Vďaka tomu mohli stráviť 6. mája 2019 krásny deň v Nitre, spojený s návštevou divadelného predstavenia Zamilovaný Shakespeare v Divadle Andreja Bagara.

„Naše snaženie sa ešte nekončí, zistili sme, že byť prvým sa oplatí, preto o prvenstvo bojujeme ďalej.“