• Žiacka školská rada na návšteve v ZŠ v Pliešovciach

• Žiacka školská rada bola na návšteve v Pliešovciach v ZŠ,kde máme mladších kamarátov v Školskom parlamente. Prezentácia o škole, o výrobe bronzovej dýky, prehliadka školy, chovu zajačikov či ovečiek, ale hlavne nová hra s obrovskou loptou Kinball,v ktorom sú pliešovskí školáci Majstri Slovenska. Šikovní, nadaní, odvážni a možno aj budúci dopraváci. Do galérie Žiacka školská rada na návšteve v ZŠ v Pliešovciach boli pridané fotografie.

• Branná súťaž

• 15.mája 2019 sa naši branci zúčastnili Krajskej brannej súťaže študentov organizovanej MO SR v Banskej Bystrici. Súťažili 5-členné tímy. Umiestnili sme sa v silnej konkurencii desiatich družstiev na peknom 3.mieste. Našu školu reprezentovali študenti 3.ročníka: Denisa Černáková, Patrik Štulajter, Ján Grenčík, Denis Ostrihoň, Miroslav Karlík, pod vedením Ing. Jakubova. Veľká vďaka patrí Andrejovi Izingovi za poskytnutie airsoftových zbraní na tréning a prostriedky protichemickej obrany. Súťažilo sa na šiestich stanovištiach- topografická orientácia na mape, strelecká súťaž, vedomostný test o ozbrojených zložkách SR, protichemický poplach, prvá pomoc, fyzické testy a 12-minútový beh. Blahoželáme k dosiahnutému výsledku! Naša armáda môže byť hrdá na takýchto brancov a možno aj budúcich vojakov. Do galérie Branná súťaž boli pridané fotografie.

• Rodičovské združenie

• Pozývame všetkých rodičov aj žiakov-našich budúcich prvákov na Rodičovské združenie, ktoré bude v sobotu 22.6.2019 od 9:00h v budove školy.

• Podnikanie v praxi

• Vo štvrtok 13.júna 2019 bola trieda III.L v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia v Zaježovej. Tam rozvíja svoje podnikanie so včielkami Ing. Dušan Vajda, ktorý bol aj v tomto školskom roku konzultantom JA firmy. Oboznámil nás nielen s chovom včielok, ale vyskúšali sme si aj účinky apiterapie na ľudský organizmus. A samozrejme, že sme ochutnali aj sladký medík a peľ. Bolo super! Ba dokonca sme si vyskúšali ako sa zbaviť strachu. Strčiť ruku do úľa nezvládol každý. Prvýkrát v živote nás včielky nepichali, ale oblizovali!!! Do galérie Podnikanie v praxi boli pridané fotografie.

• Prijímacie skúšky pre externých študentov

• Dňa 18.6.2019 o 9.30 hod sa v učebni č.315 konajú prijímacie skúšky na externé štúdium večernou formou v študijnom odbore 3730 M elektrotechnika v doprave a telekomunikáciách.

• Skrátené vyučovanie v piatok 14.06.2019

• Kvôli extrémnym horúčavám je dnešný deň skrátené vyučovanie  takto:

2.VH   07.50 – 08.20 hod.

3.VH   08.25 – 08.55 hod.

4.VH   09.00 – 09,30 hod.

5.VH   09.45 – 10.15 hod.

6. VH  10.20 -10.50 hod.

7. VH  11.00 – 11.30 hod.

8. VH  11.40 – 12.10 hod.

• Rozlúčka s našimi externistami

• Rok ubehol ako voda a tento týždeň sme sa rozlúčili s našimi externistami, ktorí úspešne zvládli maturitu z elektrotechniky a tiež skúšky elektrotechnickej spôsobilosti. Prajeme im veľa šťastia :-) Do galérie Rozlúčka s našimi externistami boli pridané fotografie.

• ERASMUS+ naši žiaci v TATRA Kopřivnica

• Agamos cz. – Erasmus – SPŠ dopravná Zvolen – súvislá odborná prax –  perla Českej republiky TATRA TRUCKS, a.s Kopřivnice –  Penzión v Podhradí Štramberk – žiaci III.BT - Michal Kružliak, Patrik Pántik, Martin Kamenský, Filip Kandra, Ján Lacko. Prax absolvovali v montážnej hale, kde sa kompletizujú Tatry rôznych druhov podľa požiadaviek zákazníka, striedali sme sa na pracoviskách kabín, podvozkov, rámov, diagnostikovania geometrie a diagnostikovania brzdových sústav. Denne sa skompletizuje 5 automobilov, 2 motory klasické „tatrovácke“, dozvedeli sme sa, že sú schopní vyrobiť až 120 rôznych druhov motorov, montujú sa aj motory DAF, každý z motorov sa podrobuje skúšaniu na stolici. Zážitkom bola návšteva technického múzea TATRA, kde sme mali možnosť vidieť 120 ročnú históriu vozidiel TATRA.  Do galérie ERASMUS+ naši žiaci v TATRA Kopřivnica boli pridané fotografie.

• Ústne maturitné skúšky

• Do galérie Ústne maturitné skúšky boli pridané fotografie.

Od 27.do 30.mája 2019 sa konali na našej škole ústne maturitné skúšky v štyroch triedach denného a jednej triede pomaturitného štúdia.

Úspešní absolventi si slávnostne prebrali maturitné vysvedčenia na Zvolenskom zámku 3.6.2019.