• Rodičovské združenie

• Pozývame všetkých rodičov aj žiakov-našich budúcich prvákov na Rodičovské združenie, ktoré bude v sobotu 22.6.2019 od 9:00h v budove školy.

• Podnikanie v praxi

• Vo štvrtok 13.júna 2019 bola trieda III.L v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia v Zaježovej. Tam rozvíja svoje podnikanie so včielkami Ing. Dušan Vajda, ktorý bol aj v tomto školskom roku konzultantom JA firmy. Oboznámil nás nielen s chovom včielok, ale vyskúšali sme si aj účinky apiterapie na ľudský organizmus. A samozrejme, že sme ochutnali aj sladký medík a peľ. Bolo super! Ba dokonca sme si vyskúšali ako sa zbaviť strachu. Strčiť ruku do úľa nezvládol každý. Prvýkrát v živote nás včielky nepichali, ale oblizovali!!! Do galérie Podnikanie v praxi boli pridané fotografie.

• Prijímacie skúšky pre externých študentov

• Dňa 18.6.2019 o 9.30 hod sa v učebni č.315 konajú prijímacie skúšky na externé štúdium večernou formou v študijnom odbore 3730 M elektrotechnika v doprave a telekomunikáciách.

• Skrátené vyučovanie v piatok 14.06.2019

• Kvôli extrémnym horúčavám je dnešný deň skrátené vyučovanie  takto:

2.VH   07.50 – 08.20 hod.

3.VH   08.25 – 08.55 hod.

4.VH   09.00 – 09,30 hod.

5.VH   09.45 – 10.15 hod.

6. VH  10.20 -10.50 hod.

7. VH  11.00 – 11.30 hod.

8. VH  11.40 – 12.10 hod.

• Rozlúčka s našimi externistami

• Rok ubehol ako voda a tento týždeň sme sa rozlúčili s našimi externistami, ktorí úspešne zvládli maturitu z elektrotechniky a tiež skúšky elektrotechnickej spôsobilosti. Prajeme im veľa šťastia :-) Do galérie Rozlúčka s našimi externistami boli pridané fotografie.

• ERASMUS+ naši žiaci v TATRA Kopřivnica

• Agamos cz. – Erasmus – SPŠ dopravná Zvolen – súvislá odborná prax –  perla Českej republiky TATRA TRUCKS, a.s Kopřivnice –  Penzión v Podhradí Štramberk – žiaci III.BT - Michal Kružliak, Patrik Pántik, Martin Kamenský, Filip Kandra, Ján Lacko. Prax absolvovali v montážnej hale, kde sa kompletizujú Tatry rôznych druhov podľa požiadaviek zákazníka, striedali sme sa na pracoviskách kabín, podvozkov, rámov, diagnostikovania geometrie a diagnostikovania brzdových sústav. Denne sa skompletizuje 5 automobilov, 2 motory klasické „tatrovácke“, dozvedeli sme sa, že sú schopní vyrobiť až 120 rôznych druhov motorov, montujú sa aj motory DAF, každý z motorov sa podrobuje skúšaniu na stolici. Zážitkom bola návšteva technického múzea TATRA, kde sme mali možnosť vidieť 120 ročnú históriu vozidiel TATRA.  Do galérie ERASMUS+ naši žiaci v TATRA Kopřivnica boli pridané fotografie.

• Ústne maturitné skúšky

• Do galérie Ústne maturitné skúšky boli pridané fotografie.

Od 27.do 30.mája 2019 sa konali na našej škole ústne maturitné skúšky v štyroch triedach denného a jednej triede pomaturitného štúdia.

Úspešní absolventi si slávnostne prebrali maturitné vysvedčenia na Zvolenskom zámku 3.6.2019.

• Ostrava II- pokračovanie

• Sľubované pokračovanie. Niečo z práce a oddychu. Do galérie Ostrava II boli pridané fotografie.

• Naši žiaci na praxi v Ostrave cez ERASMUS+

• Cez ERASMUS+  naši žiaci majú v týchto dňoch možnosť vyskúšať  si prácu vo firmách v Českej republike. Jedna skupina žiakov z III.A a III.L  pracuje v Mercedese, Geis a Geis Parcel v Ostrave. Okrem pracovných skúseností spoznávajú aj samotné mesto Ostrava, jeho históriu i súčasnosť a nechýba množstvo zážitkov :-) Bolt Tower- prehliadka vysokej pece spolu s históriou Vítkovic a výroby surového železa a vyhliadkovou vežou, Vyhliadková veža novej radnice, ZOO, hrad a trochu zábavy na kolotočoch či koncerte. Onedlho pridáme ďalšie. Do galérie Naši žiaci na praxi v Ostrave cez ERASMUS+ boli pridané fotografie.

• Štvorylka 2019

• Do galérie Štvorylka 2019 boli pridané fotografie.

19.mája 2109 na poludnie sa už šiestykrát roztancovalo námestie vo Zvolene. Ani tohto roku tam nechýbali naši študenti, aby podporili toto medzinárodné podujatie.

• Maturanti sa rozlúčili so svojou školou...

• Do galérie Maturanti sa rozlúčili so svojou školou... boli pridané fotografie.

17.mája 2019 odišli naši maturanti na akademický týždeň. Od 27.mája ich čaká ústna časť maturitných skúšok. Veľa šťastia Vám prajeme!

• OZNAM- dotazník pre rodičov

• V spolupráci s odborom školstva a odborom rozvoja Mesta Zvolen pracovná skupina pre Koncepciu školstva v meste Zvolen, pripravila dotazník pre rodičov detí materských, základných a stredných škôl v meste. Jeho cieľom je získať informácie a názory rodičov o rôznych aspektoch školstva vo Zvolene podľa vlastných skúseností so školami a inštitúciami voľného času, ktoré navštevujú vaše deti. Dotazník môžu vyplniť aj rodičia, ktorí nebývajú vo Zvolene. Ide o všetky deti, ktoré navštevujú ktorékoľvek zvolenské školy. Prosíme rodičov o vyplnenie dotazníkov. Termín na ukončenie prieskumu je predĺžený do utorka 28.5. Adresa na vyplnenie dotazníka:  https://www.surveymonkey.com/r/SkolstvoZV  . Ďakujeme veľmi pekne za spoluprácu.

• Ponuka pracovných pozícii v ŽSSK

• Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. ponúka pracovné pozície pre študentov (maturitného 4. ročníka) a absolventov školy. Ponuky nájdete: kliknite tu