• Cieľ projektu

Cieľ projektu

Zvýšiť kvalitu praktickej odbornej prípravy účastníkov a zlepšiť ich uplatnenie na trhu práce. Projekt podporí spoluprácu so zahraničnými partnermi, svojou náplňou rozšíri vzdelávací proces a umožní našim žiakom získať pracovné skúsenosti v priebehu štúdia aj v zahraničí. Žiaci, sa počas absolvovania odbornej stáže môžu plnohodnotne zapojiť do profesijného života , spoznať život v cudzej krajine a rozvinúť svoju finančnú gramotnosť. Svoje teoretické vedomosti môžu využiť v reálnom pracovnom prostredí, začlenia sa do pracovného tímu, dostanú sa do kontaktu so zákazníkmi, získajú prax v odbore, osamostatnia sa a získajú nové životné skúsenosti. Budú môcť porovnať svoje doterajšie skúsenosti v prostredí slovenských firiem a podnikov so zahraničnou praxou.

Do projektu sme zapojili žiakov tretích ročníkov z odborov:

3765 M technika a prevádzka dopravy

3760 M prevádzka a ekonomika dopravy,

t. j. žiakov z tried III.A, III.B a III.C.

Dôvodom tohto výberu bolo samotné zameranie uvedených študijných odborov na cestnú dopravu a prepravu, opravu, údržbu a konštrukciu dopravných prostriedkov cestnej doprave.