• Cieľ projektu

• Cieľ projektu:

Dôležitou súčasťou vzdelávania našich žiakov vo všetkých študijných odboroch je prax. Kvalita praxe môže ovplyvniť uplatnenie našich žiakov na trhu práce. Škola bude vďaka projektu schopná zaistiť svojim žiakom kvalitnú prax v zahraničí, konkrétne v Českej republike a v Poľsku. Pre našich žiakov je dôležité, aby sa mohli zoznámiť s cudzím prostredím, kultúrou, štýlmi správania a zároveň sa naučili profesionálne komunikovať aj s inak hovoriacimi klientmi.

Zlepšia si svoje odborné zručnosti, získajú väčší záujem o odbor, naučia sa pracovať v skupinách, v tíme. Budú môcť konfrontovať teóriu s praxou. Zahraničná prax prispeje k ich osobnostnému rozvoju, svoje problémy budú musieť riešiť samostatne. Naučia sa spoliehať sami na seba, viac sa osamostatnia a zvýši sa ich sebavedomie. Zároveň sa zvýši ich povedomie o poznanie novej kultúry a krajiny.

Každý štát má iné požiadavky, iné zákony, pre žiakov bude prínosné keď si v zahraničnej firme vyskúšajú ako to funguje a zároveň sa stanú žiadaní pre zamestnávateľov zo Slovenska, ktorí obchodujú s českými a poľskými firmami.

Škola nemá možnosti dostatočne pružne reagovať na meniacu sa situáciu a rozvoj ekonomiky na rozdiel od firiem, ktoré musia reagovať okamžite. A práve preto chceme našim žiakom umožniť skúsenosti s reálnou praxou vo firme v zahraničí.

Žiaci, ktorí majú za sebou prax v slovenských firmách budú môcť porovnávať a hodnotiť prostredie slovenskej a zahraničnej firmy. Očakávame, že si uvedomia význam celoživotného vzdelávania pre ich ďalší profesijný život a že stáž povedie k ich lepšiemu uplatneniu na trhu práce a, že sa zvýši ich kvalifikačný potenciál a adaptabilita, odbúra sa strach z neznámeho.

Predpokladáme, že ich absolvovanie praxe motivuje k lepším študijným a pracovným výsledkom počas ďalšieho štúdia.