• SPŠ dopravná Zvolen – Multitechnologický vzdelávací polygón v doprave, energetike a logistike

Kód projektu: 401801DUR3

Kód výzvy: PSK-MIRRI-001-2023-DV-FST 401000 - SK - Program Slovensko - SK - EFRR/KF/FST/ESF+

Projektom sa vybuduje moderné technologicky vybavené vzdelávacie prostredie pre oblasti logistiky, energetiky a inteligentných systémov v doprave a priemysle, ktoré bude vytvárať plnohodnotné podmienky pre štúdium na Strednej priemyselnej škole dopravnej vo Zvolene, a tým zvýšenie kvality a atraktivity odborného vzdelávania v danej oblasti. Zároveň projekt rieši rozvoj a zvyšovanie kvality odborného vzdelávania a prípravy v súlade s požiadavkami trhu práce a potrebám rozvoja regionálnej ekonomiky v transformujúcom sa regióne.

Cieľ projektu bude dosiahnutý realizáciou hlavných aktivít:

1. Podpora infraštruktúry a vybavenie na účely formálneho a neformálneho vzdelávania

1a   Obstaranie a modernizácia materiálno-technického vybavenia

1b   Rekonštrukcia a stavebné úpravy objektu SPŠ dopravnej vo Zvolene

1. Rozvoj a zvyšovanie kvality odborného vzdelávania a prípravy

2c Podpora nových metód a inovatívneho prístupu ku vzdelávaniu

Výsledkom projektu bude novovybudovaná priestorová a materiálno-technická infraštruktúra školy, posilnené odborné zručnosti študentov a ich uplatniteľnosť v praxi a prepojenie vzdelávacieho systému s potrebami trhu práce, čo prispeje k trvalo udržateľnému rozvoju a zmierneniu negatívnych dôsledkov transformácie.

• tel.:
        045/5333 214- ústredňa
        045/5366 390- sekretariát

- riaditeľka (tel.+ fax.+mob.) Ing. Romana Trnková
        trnkova@dopravnazv.sk

- Zástupkyňa riaditeľky Ing. Ľubica Pospíšilová
        pospisilova@dopravnazv.sk

- Vedúca úseku technicko-ekonomických činností Ing. Eva Konôpková
        konopkova@dopravnazv.sk
      • Sokolská 911/94
        960 01 Zvolen
        96001 Zvolen