• Marketing pre školu

• Tímová práca, radosť a dobrá nálada vládla na dnešnej akcií (27.4.2018Marketing pre školu, na ktorej sa naši žiaci spolu s riaditeľkou školy s nadšením púštali do tvorby inovatívnych projektov a diskutovali o moderných riešeniach marketingu pre školu. Do galérie Marketing pre školu boli pridané fotografie.

• Jarné upratovanie

• Vo štvrtok 26.4. sa opätovne na našej škole uskutoční JARNÉ UPRATOVANIE. Žiaci budú zadelení podľa rozpisu v škole.

• Súťaž Hydrogen horizon 2018-výhra dvoch prvých miest

• Naši žiaci sa vo štvrtok 19.4. 2018 zúčastnili súťaže Hydrogen horizon, teda preteky hybridných RC áut. Obsadili dve prvé miesta - v kategórii Dizajn s modernou karosériou Nissan GT-R a ďalšie prvé miesto za Prezentáciu školy so štýlovým videom. Radosť z výhry mali aj profesori Ing. Peter Mercell a Ing. Tibor Lešniak, ktorý výhru tímu dostal ako narodeninový darček. Z ich úspechu sa tešíme a držíme im palce v príprave na ďalší ročník tejto prestížnej súťaže. Link na video: https://youtu.be/y-Oo_ZjQ09g Do galérie Súťaž Hydrogen horizon 2018 boli pridané fotografie.

• Obchodovanie s ľuďmi

• "Prostitúcia, novodobé otroctvo, obchod s ľudskými orgánmi..." aj tieto témy sa rozoberali s našimi tretiakmi 9.4. na besede, ktorú viedli školitelia Mgr. Sylvia Tichá z CPPPaP a pán inšpektor Jozef Michalík z Mestskej polície ZvolenDo galérie Obchodovanie s ľuďmi boli pridané fotografie.

• Dopoludnie na súdnom pojednávaní

• Piatok 13. 4. strávili naši tretiaci dopoludnie na Okresnom súde vo Zvolene, kde boli účastníkmi štyroch súdnych pojednávaní, ktoré viedla pani predsedkyňa súdu JUDr. Mariana Philadelphyová. Medzi jednotlivými pojednávaniami si našla čas a vysvetlila žiakom dôležité termíny z trestného práva a aj odpovedala na ich zvedavé otázky.

• Jarné upratovanie

• Opäť sme boli upratovať úsek od zimného štadióna po Červenú medokýš. Mestský úrad Zvolen nás požiadal o pomoc a zástupcovia tried sa vybrali vyzbrojení rukavicami a vrecami do terénu. Úsek bol čistejší ako po minulé roky a naplnili sme 16 vriec. Do galérie Jarné upratovanie boli pridané fotografie.

• Ocenení kolegovia

• Pri príležitosti Dňa učiteľov 28.03.2018 dostali naši kolegovia Mgr. Emília Mitterpachová a Ing. Ján Skalský z rúk primátorky mesta Zvolen ocenenie za dlhoročnú obetavú prácu v pedagogických službách, plaketu J.A.Komenského. Gratulujeme a želáme veľa sily, radosti a pracovných úspechov!Do galérie Ocenení kolegovia boli pridané fotografie.

• Impro Cup

• Naši žiaci sa zúčastnili tréningov improvizácie pre tínedžerov z viacerých stredných škôl a 12.4 bola záverečná súťaž Impro Cup, v ktorej si študenti overia nadobudnuté schopnosti. Fotky z tréningov si môžete pozrieť v galérii Impro Cup

• Súťaž Impro cup

• V Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra, Zvolen sa 12.4. 2018 uskutoční súťaž stredoškolákov v improvizácii Impro Cup

Zámerom Krajskej knižnice Ľ. Štúra bolo v rámci projektu Improvizuj! zrealizovať tréningy improvizácie pre tínedžerov z viacerých stredných škôl a záverečnú súťaž Impro Cup, v ktorej si študenti overia nadobudnuté schopnosti. Cieľom projektu je zvýšenie návštevnosti knižnice tínedžerskou verejnosťou a propagácia knižnice ako modernej inštitúcie, ktorá môže koexistovať so školou. Vyvrcholením tréningov bude súťaž Impro Cup, v ktorej si študenti, účastníci tréningov overia nadobudnuté schopnosti a budú súťažiť medzi sebou v družstvách. Každé družstvo bude reprezentovať svoju školu. V súťaži si overia verbálnu a neverbálnu komunikáciu, vedomosti o literárnej tvorbe P. Dobšinského, J. M. Hurbana, M. Kukučína a M. Rúfusa. Poslednou disciplínou bude súťaž v improvizácii na zadanú tému z literárnych diel.  Do publika budú pozvaní spolužiaci súťažiacich. Cieľovými skupinami sú študenti stredných škôl. Podujatia bude viesť odborná lektorka Mgr. Monika Necpálová.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom podujatia.

• Náš víťaz  KRAJSKEJ  PREHLIADKY SOČ

• Termín konania:    6. apríl 2018

Miesto konania:     Súkromné gymnázium, Gemerská cesta 1, Lučenec

Súťažný odbor 15 - Ekonomika a riadenie

1. Optimalizovanie nákladov v cestnej doprave Maruška Matej IV.A

Postupujúce práce do CELOŠTÁTNEJ  PREHLIADKY SOČ

Termín konania:    25.-27. apríl 2018

Miesto konania:     Žilina

Súťažný odbor 15 - Ekonomika a riadenie

Optimalizovanie nákladov v cestnej doprave  – Maruška Matej IV.A

• Vedomostný kvíz "Drogy, to teda nie!"

• Aj tento rok sa druháci zúčastnili 26.3.2018 na vedomostnom kvíze Drogy, to teda nie!, ktorý organizovala Krajská knižnica Ľ. Štúra vo Zvolene v spolupráci s BBSK, mestom Zvolen a Mestskou políciou vo Zvolene. Naši žiaci prejavili dostatočné vedomosti z rôznych oblastí života mladých, o čom svedčí aj množstvo cien, ktoré si odniesli z tohto podujatia. Do galérie Vedomostný kvíz "Drogy, to teda nie!" boli pridané fotografie.