• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

• BUDÚCI TÝŽDEŇ VO ŠTVRTOK!

PRÍĎTE SA INFORMOVAŤ O MOŽNOSTIACH ŠTÚDIA A VIDIEŤ FUNGOVANIE ŠKOLY NA VLASTNÉ OČI

VENOVAŤ SA VÁM BUDÚ NAŠI ŽIACI A PROFESORI. NEZABUDNITE, PRVÝ VSTUP JE O 9:00.

TEŠÍME SA NA VÁS

• Školský parlament- miesto, kde to žije

• 25.1.2023 absolvovali členovia Školského parlamentu pracovné stretnutie na tému Školský parlament- miesto, kde to žije v rámci programu Školy, ktoré menia svet. Príjemným neformálnym vzdelávaním popracovali na aktivitách, ktoré ich čakajú v druhom polroku. Inštitút pre aktívne občianstvo ( IPAO) zastupovali tentokrát školiteľky Lucia a Ivka. Priniesli dobrú náladu, bohaté skúsenosti a zaujímavé aktivity. Ďakujeme!

Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský parlament- miesto, kde to žije.

• Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

• 18. januára sa v CVČ Domino vo Zvolene konalo Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku. Napriek tomu, že sa naši žiaci nemčinu učia len ako druhý cudzí jazyk, získali I. a II. miesto.

Tešíme sa spolu s nimi a srdečne blahoželáme!

I. miesto - Jakub Kmeťko

II. miesto - Angelo Michele Di Terlizzi

• Občianske združenie „Dopravák“

• V mene občianskeho združenia  „Dopravák“ Vám prajeme úspešný a šťastný rok 2023 a zároveň aj poďakovať za Vaše príspevky, ktoré ste nám pridelili v rámci  2 % z vašich daní v minulom roku. V roku 2022 sa nám podarilo získať  2 229,04  (2% z daní) a prostredníctvom darov ďalších 1 050,00 €. V prílohe si môžete pozrieť podrobne spracované čerpanie finančných prostriedkov: Vyuctovanie_2022.pdf . Aj tento rok si Vás dovoľujeme osloviť a zároveň požiadať, aby ste zvážili svoju voľbu pri poukazovaní 2 % z Vašich daní.

• Súťaž Matematický klokan

• Na Slovensku prebehne už 25. ročník súťaže. Zapojte do nej aj vy. Prihlasovanie je možné do 17. februára u p.Piatrikovej. Súťažiť sa bude v škole 27. marca 2023.

• OZNAM

• Pozývame všetkých rodičov na ZRPŠ, ktoré sa uskutoční 19.01.2023 (vo štvrtok) o 16.00 hod v kmeňových triedach.

Rodičia žiakov, ktorí sú individuálne začlenení, môžu prísť konzultovať s p.Vernárskou alebo p.Zachovou pred rodičovským skôr poobede, prípadne si dohodnúť cez edupage termín.

• Olympiáda kritického myslenia

• V decembri na našej škole prebehlo školské kolo Olympiády kritického myslenia. Zúčastnilo sa jej 9 žiakov v dvoch kategóriách. Do krajského kola, ktoré sa uskutoční 28.marca 2023, postupujú:

Kategória 1: Matúš Lacza II. L, Darina Plevová II. L, Matej Výbošťok II. B

Kategória 2: Patrik Dzurjo IV. L

Srdečne gratulujeme a držíme palce!

• FiNNkviz 2022

• V novembri 2022 sa na našej škole uskutočnilo krajské kolo vzdelávacej súťaže FiNNkvíz, ktorej organizátorom je Nadácia NN ľuďom. Zúčastnilo sa ho 20 žiakov I. a II. ročníka. Úspešnými riešiteľmi bolo 13 žiakov, ktorí dostali diplomy. Najlepšie umiestnenie z našej školy získali (celkovo sa krajského kola zúčastnilo 537 žiakov) :

100. Michal Alex Gajdoš II. AT

130. Darina Plevová II. L

137. Gabriel Uličný II. L

Týmto osobne odovzdala diplomy a vecné ceny naša pani riaditeľka. Srdečne gratulujeme.

Do fotogalérie bol pridaný nový album FiNNkviz 2022.

• Odborné prednášky s lektormi

• Dňa 11.januára 2023 sa v triede IV.L v rámci predmetu Financie uskutočnili odborné prednášky s lektormi. Prvá bola na vysoko aktuálnu tému Inflácia a jej dopad - prednášajúcou bola pani Mgr.Dudášová z OVB. Druhá online prednáška rozoberala tému Správa budov, zariadení a vozidiel v servise - prednášajúcim bol pán Pešl zo spoločnosti OVServis (Ozaj výborný servis). Obidve prednášky boli zaujímavé a určite priniesli našim študentom obohatenie ich vedomostí, a v neposlednom rade aj  nové informácie dôležité pre budúcu podnikateľskú činnosť.