• 3765 6 technika a prevádzka dopravy

• Odborné zameranie: prevádzka a údržba cestných vozidiel

Absolventi si môžu nájsť uplatnenie v cestnej, mestskej hromadnej a lodnej doprave, v dopravných službách, autoopravárenstve a obchodnej sieti, staniciach technickej kontroly, v cestnej záchrannej službe, v poisťovníctve, ako inštruktori v autoškolách a v iných oblastiach výroby a služieb.

Absolvent :

* dokáže technicky rozoznať geometrické telesá, strojárske súčiastky

* pozná vlastnosti materiálov používaných v strojárstve

* ovláda systém organizácie a riadenia cestnej dopravy

* vie opísať konštrukčné usporiadanie, princíp a použitie jednotlivých častí cestných vozidiel

* ovláda zákony a vzťahy mechaniky cestných vozidiel

* vie opísať účel, druhy, vlastnosti a konštrukciu rámov, náprav, kolies, bŕzd, motorov, prevodoviek, ....

* pozná problematiku palív a mazív.

Absolventi sú pripravovaní hlavne na tieto činnosti: dispečer, garážmajster, dielenský majster, prevádzkovateľ autopožičovne, taxislužby, autoservisu, dopravnej polícii, pri riadení a organizácii dopravy.

• Turnaj v šachu, dáme a človeče
    • ODBORNÉ ELEKTRICKÉ MERANIA V ŽU - ŽILINA
    • 1.miesto v súťaži v ROBOHRANIE 2020
    • Zimný pohybový kurz