• Mladý Európan 2022

• Dňa 29.apríla 2022 sa žiaci triedy III.L Maťo Vernársky, Aďa Luptáková a Miro Gonda zúčastnili regionálneho kola súťaže Mladý Európan 2022. Túto vyhlásilo zastúpenie Európskej komisie v SR a regionálne informačné centrum Europe Direct už 17-krát. Vedomostná súťaž je určená pre študentov gymnázií a stredných odborných škôl.

Poslaním súťaže bolo zvýšiť všeobecnú informovanosť študentov stredných škôl SR o EÚ a tým aj povedomie participatívneho občianstva Európskej únie medzi študentmi na Slovensku. Nosnou témou boli všeobecné znalosti o histórii, geografii, osobnostiach a najvýznamnejších pamätihodnostiach EÚ.

Podmienkou účasti tímu na súťaži bolo aj vypracovanie projektu o predsedníckych krajinách. Prvé kolo predstavovalo vedomostný test o Európskej únii, druhé kolo jazykový test a tretie kolo bolo finále, zamerané na správne zodpovedanie otázok, doplnených obrázkami.

Študenti v náročnej konkurencii skončili pred bránami finále na krásnom 4.mieste. V každom prípade si odniesli diplomy, vecné ceny a aj asi to najdôležitejšie, nové skúsenosti.

Srdečne gratulujeme a zároveň za organizáciu súťaže na profesionálnej úrovni ďakujeme organizácii Europe Direct Banská Bystrica.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Mladý Európan 2022.

• Projekt „Školy za demokraciu“

• Dňa 27.4. 2022 sa uskutočnilo ďalšie stretnutie žiakov II. L triedy v rámci projektu „Školy za demokraciu“. Témou stretnutia bola prevencia sexualizovaného  správania. Beseda bola zameraná na vymedzenie pojmu sexuálneho správania, aké sú formy a prejavy násilného správania. Čo je použitie nátlaku?  Čo znamená súhlas a nesúhlas so sexuálnymi aktivitami ?

Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt „Školy za demokraciu“.

• EXKURZIA - Klub historickej techniky- Rušňové Depo Zvolen

• Dnes, 2.mája 2022 sme mali Exkurziu so žiakmi našej školy s triedou 3.AT do KLUBU HISTORICKEJ TECHNIKY pri Rušňovom depe Zvolen. Uvideli sme nádherné kúsky starých lokomotív. Parné lokomotívy aj Dieselelektrické lokomotívy... Dostali sme krásny odborný výklad od dvoch profesionálnych odborníkov v tejto oblasti od pánov Ing. Kálmána PhD. a pána Kavčiaka. Ktorý sa venujú železničnej technike prakticky celý život. Študenti našej školy si mohli vyskúšať a dotknúť sa historickej železničnej techniky, ktorá brázdila na našich tratiach v dávnej aj nedávnej minulosti.

Do fotogalérie bol pridaný nový album EXKURZIA - Klub historickej techniky- Rušňové Depo Zvolen.